LPG ENJEKTÖR UÇLARI (ENJEKTÖR MEME-NOZUL)


LPG ENJEKTÖR UÇLARI (ENJEKTÖR MEME-NOZUL)

LPG ENJEKTÖR UÇLARININ görevi:

Enjektörlü araçlarda otogaz dönüşümünde, lpg dönüşüm kitinin de genellikle kendi enjektörü vardır. Bu enjektör lpg regülatöründen aldığı gazı silindirlere belirli bir sıralamayla aktarır. Aracın beygir gücüne, turbolu olup olmamasına göre Regülatör ve enjektörler farklılık göstermek zorunda. Bu kriterler göz önüne alınmazsa aracın performansı düşer. Araç Lpg de çalışırken Zengin&fakir karışıma sebebiyet verilir. Araca yapılacak ayar düzgün olmaz ve sonuç olarak araçtan lpg de randıman alınmaz.

Aracın enjektör ve regülatör seçimi aracın lpg de düzgün çalışması için ve lpg ayarının tutturulması için çok çok önemlidir.

Enjektör ve regülatör yeterli miktarda gaz sağlayamıyorsa araçta bir çok problem oluşur. Zengin&fakir karışım sebebiyle aracın sübapları zarar görür. Aracın çekişi düşer ve sürüş konforu çok azalır.

Enjektör seçiminde önemli kriter enjektörün hızı, omajı ve ucudur. Enjektörün ucu(meme) aracın beygir gücüne (KW) ve enjektör hızına, omajına göre farklılıklar arz eder. Enjektörün ucunun çapı bu kriterlere göre değişir.

Enjektör uçlarına örnekler ve ucun boyutunu belirten tabloların görselleri;

ENJEKTÖR UÇLARI (NOZULLARI) DEĞİŞMEYEN YANİ SABİT NOZULLU ENJEKTÖRLERDE ENJEKTÖRLERİN RENKLERİ VARDIR. BU RENKLER ARACIN CC NE GÖRE DEĞİŞİR.

ENJEKTÖR UÇLARI (NOZULLARI) DEĞİŞEBİLEN ENJEKTÖRLERİN UÇLARI MOTOR CC NE GÖRE VE YAPILAN AYARA GÖRE DEĞİŞİK ÇAPLARDA SEÇİLİR VE SADECE ENJEKTÖRÜN UCU DEĞİŞTİRİLİR.

LPG ENJEKTÖRLERİNDE YETKİLİ BAYİLİKLERİMİZ OLAN TÜM MARKALARA BAKIM, AYAR VE YEDEK PARÇA TEMİNİ; YETKİLİ PERSONELİMİZCE İTİNAYLA VE ULUSLARARASI KALİTE ANLAYIŞIYLA SUNULMAKTADIR.

TGS Otogaz Sis. San. ve Tic. Ltd. Şti
Atatürk Oto San. Sitesi 2. Kısım 25.sok. No:925-926 Maslak/İstanbul

ADRESİNDE HİZMETİNİZDEYİZ.

TELEFON : 212-285 98 99

https://tgsotogaz.com/